Podívejte se na tento pár nedotčených Porsche 356 mířících do aukce

1

Fotografický kredit: Craig Cole / FLATSIXES.com

Dvě krásně zrestaurované Porsche 356 jdou příští měsíc do aukce během Monterey Car Week. Než spadne palička, RM Sotheby’s přivezla tato legendární vozidla do Detroitu, aby si je zblízka a osobně prohlédla.

Celkem aukční dům prodává 10 vozidel z eklektické — a majestátní — kolekce Terence E. Adderleyho. Mezi další vozy v nabídce patří kabrioletové kupé Duesenberg Model J z roku 1935, přeplňovaný závodní vůz Miller z roku 1927, Ferrari 365 GTB/4 Daytona Coupe z roku 1971 a Auburn 8-90 Eight Speedster z roku 1929.

1956 Porsche 356 A Super Speedster

Pokud jde o Porsche, která budou nabízena, starší z duetu je 356 A Super Speedster z roku 1956. Kromě toho, že v porovnání s moderními vozidly vypadá téměř směšně malinký (tato stará Porsche jsou drobnývíte), vůz byl pracně restaurován na počátku 21. století a v roce 2012 se připojil ke sbírce Adderley. Původně byla tato 356 lakována modrou akvamarínovou metalízou, což je mnohem výraznější odstín než černá, kterou nosí nyní, i když současný lak je super lesklý, s leskem vypadá míle hluboko.

Tento Super Speedster má původní motor, jednotku o objemu 1 600 kubických centimetrů, která dodává požadovaný výkon 75 koní (původní jsou také kryty nábojů). To je na dnešní poměry skromné, ale stále by to mělo stačit k tomu, aby toto okleštěné Porsche dohnalo k maximální rychlosti 100 mil za hodinu.

Ostrý vzhled této 356 dodává snížené čelní sklo a otevřený interiér, který je laděn do lákavě červené barvy. Pokud je podle předpovědi déšť, auto má základní látkovou střechu, ale není tam vůbec boční sklo, ani rádio. Jediným audio systémem je motor umístěný vzadu.

Pokud se vám líbí, co vidíte, můžete dražit toto Porsche, i když není divu, že není levné. RM Sotheby’s očekává, že se bude prodávat za 375 000 až 450 000 USD.

Porsche 356 C 1600 kupé z roku 1964

Druhé Porsche, které je v aukci, je 356 C 1600 Coupe z roku 1964, které bylo vyrobeno ke konci výrobní série tohoto modelu, přibližně v době, kdy na scénu přistála ikonická 911. Toto je jeden z pouhých 4 744 vyrobených exemplářů s karmannovým tělem.

Stejně jako tento vůz opustil továrnu, je opatřen úžasným lakem Irish Green a má interiér v barvě plavé. Dokonce i zblízka vypadá auto skvěle, jak by mělo, protože se s ním moc nejezdilo a bylo kompletně zrestaurováno na počátku 2000s Williamem Briggsem z European Motorworks v Lincolnville, Maine, práce, která údajně stála více než 100 000 dolarů. A stejně jako výše zmíněný 356 Super Speedster má i tento exemplář svůj originální motor a převodovku odpovídající číslům. To zahrnuje zadní čtyřkolku o objemu 1 600 ccm, která poskytuje nárokovaných 74 koní při opojných – na tu dobu – 5 000 ot./min.

Na tak malé auto nabízí tato 356 dostatek místa nad hlavou. Posednutí za volant prozrazuje, že sedadlo řidiče je super pružné a překvapivě vyvýšené, ale pocity klaustrofobie nejsou problémem.

Pokud je tento Super Speedster z roku 1956 příliš bohatý na vaši krev, je tento 356 za mnohem rozumnější cenu. Odhaduje se, že vůz se bude prodávat za 90 000 až 120 000 USD. To je samozřejmě pořád mnoho nuly, ale je to mnohem rozumnější než téměř půl milionu dolarů.

Pokud máte zájem, tyto dva dokonalé příklady technické dokonalosti a nezpochybnitelného dědictví Porsche budou spolu s mnoha dalšími vozy vydraženy společností RM Sotheby’s během týdne automobilů v Monterey mezi 18. a 20. srpnem. Pokud máte pár dolarů utratit a potřebovat ve svém životě 356, zarezervujte si let do Monterey dříve než později.

Všechny fotografie: Craig Cole / FLATSIXES.com

podobné příspěvky

Leave a Reply