Nardone Automotive vám postaví 928 s karbonovým tělem vašich snů

2
Nardone Automotive vám postaví 928 s karbonovým tělem vašich snů

Pohádková 928 od Porsche se nevyrábí 27 let, věřte nebo ne. Ale Nardone Automotive z Milána v Itálii se chystá kompletně předělat kultovní Grand Tourer Porsche pro moderní éru. S výkonnějším motorem V8, lehkou karoserií z uhlíkových vláken a spoustou moderních designových prvků vypadá 928 i dnes stejně futuristicky, jako když byla představena v roce 1978. Za 17 let výroby se prodalo přes 60 000 původních 928. postupný model byl působivější. Nardone se pokouší ukázat světu, čím by mohl být model 928, kdyby jej Porsche nadále vyvíjelo. Tento koncept si můžete představit jako verzi 928 „Singer-ified“, protože byla důkladně přepracována každou komponentou, aniž by ztratila vizuální krásu a estetické vzrušení, které Porsche upeklo.

Nardone říká, že doufá, že těchto 928 předělaných strojů bude mít v rukou zákazníků někdy kolem roku 2024, což je ještě dost daleko, ale pokud nějaký chcete, budete se muset zanedlouho postavit do fronty, protože pravděpodobně rychle půjdou. Prototyp bude možné vidět osobně na festivalu rychlosti v Goodwoodu mezi 23. a 26. červnem, takže pokud chcete vidět, jak bude ten váš vypadat, než složíte své těžce vydělané peníze, skočte si příště do Anglie. týden a můžete to udělat.

Nardone 928 slibuje výkon kolem 400 koní z přepracovaného motoru Porsche V8, poháněného moderní ECU a moderním vstřikováním paliva. Původní 5stupňová převodovka bude vyměněna za 6stupňovou a standardně bude přidán diferenciál s omezeným prokluzem. Přední a zadní odpružení bude kompletně přepracováno, aby poskytlo modelu 928 ještě lepší ovladatelnost, než jakou obdařilo Porsche, což je přinejmenším působivé. Je zřejmé, že tato aktualizace bude také obsahovat větší brzdovou sadu, 18palcová kovaná kola vyrobená tak, aby vypadala jako původní kola „krytu průlezu“, a moderní pneumatiky Michelin Pilot Sport 5, které to vše zabalí. Aby vůz řídil co nejrychleji, bude vybaveno také aktivním odpružením a elektrickým posilovačem řízení. Je to správně moderní stroj, který vypadá, jako by měl pevné kořeny v éře rad.

Zvenčí bude veškerá karoserie nahrazena uhlíkovými vlákny, což doufejme sníží hmotnost těžkého zvířete o zhruba sto liber. Uvnitř budou cestující ošetřeni plyšovou kůží Foglizzo a Alcantarou, kam se podíváte. Původní stereo bude nahrazeno moderním systémem Porsche Classic, vybaveným Apple CarPlay a navigací a také moderním hi-fi audiem. Vypadá to jako správně moderní interiér, ale se všemi vintage prvky, které byste si mohli přát. Jaký úhledný koncept!

Zatím není známo, kolik tato věc bude stát, ale můžete očekávat, že to bude pěkný cent. Pokud si ho opravdu chcete objednat, zavolejte Nardone. Nebo se vydejte do Goodwoodu.

podobné příspěvky

Leave a Reply