Generální ředitel Porsche potvrzuje třířadý elektrický rodinný nákladní vůz na cestě

1
Generální ředitel Porsche potvrzuje třířadý elektrický rodinný nákladní vůz na cestě

Když Porsche v roce 2003 uvedlo Cayenne na trh, nadšenci to ohlašovali jako smrt značky, konec jedné éry. V té době výrobci sportovních vozů nefandili v luxusních fotbalových mateřských vozidlech a Porsche by se rozhodně nesnížilo tak nízko. Téměř o dvě dekády později zůstává Cayenne nejúspěšnějším modelem Porsche a Macan prokázal, že jeho mladší bratříček. Není tedy až tak zvláštní vidět v dnešní době na silnicích SUV Porsche a prodeje rozhodně dokazují, že to byl správný krok pro značku Porsche, aby se rozvětvila a dodala každodenního řidiče pro chocholaté masy. Nebo alespoň masy s alespoň 72 200 dolary, které lze utratit za každodenního řidiče.

Porsche je v dnešní době především o elektrickém pohonu a puristé opět křičí o ztrátě dynamiky správného soundtracku k autu P s benzínovým motorem. Ach běda, kdekoli se budeme bavit, když ne ve stroji poháněném plochým šestiválcovým spalovacím motorem? Kromě neuvěřitelného Taycan EV je Porsche na dobré cestě uvést v příštích třech letech nejméně tři další elektrická vozidla, včetně modelu EV 718 a Macanu nové generace. Ale dnes jsme tu, abychom mluvili o dalším SUV Porsche. Bude ještě větší než Cayenne a určitě ještě rychlejší od 0 do 60, než jste si kdy představovali třířadé SUV. Nové třířadé SUV založené na platformě Scalable System Platform (SSP) koncernu Volkswagen se objeví před rokem 2025 a je součástí plánu Porsche být do roku 2030 z 80 % elektrické.

„Plánujeme přidat do našeho portfolia nový luxusní, plně elektrický SUV model, který sjede z výrobní linky v Lipsku. To dále rozšíří naši pozici v luxusním segmentu. Zaměřujeme se zejména na segmenty s vyšší marží a tímto způsobem se snažíme využít nové prodejní příležitosti,“ řekl generální ředitel značky Oliver Blume.

Podle Automotive News, vozidlo popsali zaměstnanci amerického dealerství, kteří viděli ztvárnění vozidla jako „větší, širší a delší než Cayenne“. Pokračovali, že vozidlo mělo „plochý design zadní části, nic jako Macan a Cayenne“. Zdá se, že pokud 718 a Macan půjdou na elektřinu, Cayenne a Panamera nezůstanou pozadu. Kdo ví, kdy 911 konečně vydá svůj poslední plochý-šest kvílení. Ať tak či onak, jsme si jisti, že to bude pecka.

podobné příspěvky

Leave a Reply