Proč je Porsche 911 Carrera 2.7 RS Lightweight z roku 1973 tak speciální auto?

1
Proč je Porsche 911 Carrera 2.7 RS Lightweight z roku 1973 tak speciální auto?

Možná nejikoničtější sportovní vůz Porsche všech dob, původní 911 RS nastavil celou škálu toho, co Porsche dnes vyrábí, protože poskytoval sportovnější zážitek z jízdy, homologoval závodní vůz a byl k dispozici v lehké i luxusnější verzi. Cestovní modely. 2.7 RS byl dlouho držen jako standard pro všechny následující 911. I když je v tomto voze víc než jen jeho hvězdný vysokootáčkový 2,7litrový motor, to je jistě základní kámen zážitku z RS. Díky úpravám na podvozku, lehčím sklu a karoserii a minimalistickému čalounění interiéru má 2.7 RS Lightweight to, co je potřeba, aby se cítil nejen živě na dráze nebo v ulici, ale je dostatečně pohodlný (i přes hlasitý interiér), aby vydejte se na dlouhé turné po kontinentální Evropě.

Možná stejně ikonický je jeden Harry Metcalfe, který nedávno dostal příležitost řídit jeden ze sedmnácti 911 RS Lightweight s pravostranným řízením pro naše potěšení ze sledování. Určitě budete chtít kliknout na tlačítko pro přehrávání na tomto nádherném videu a zvýšit hlasitost na 25 minut zvučného motoru a fascinujícího komentáře k jízdě. Harry řídil snad všechno pod sluncem a na RS se dívá s takovou úctou, že okamžitě získáte pocit, že je to jeden z velikánů všech dob, i když jste o autě nikdy tolik neslyšeli.

Nikdy jsme neměli příležitost řídit 2.7 RS, ale doufáme, že jednoho dne se tento sen stane skutečností. Tyto stroje jsou na akcích čím dál vzácnější, protože jejich hodnoty stále explodují za hranicemi i těch nejnáročnějších automobilových nadšenců. Obávám se, že toto video je tak blízko velikosti, jak se většina nadšenců Porsche k této ikoně dostane. Pokud nějaký máte, ujistěte se, že se dostane ven a uvidí ho celý svět. Opravdu bychom to ocenili.

podobné příspěvky

Leave a Reply