Porsche před odhalením 17. srpna předvádí sériově připravenou mulu 911 GT3 RS

1
Porsche před odhalením 17. srpna předvádí sériově připravenou mulu 911 GT3 RS

Čtvrtá iterace kultovní GT3 RS od Porsche se blíží a není možné, že na ni budete někdy připraveni. S každou další generací 911 se oddělení GT Porsche daří posunout laťku na místo, které se dříve považovalo za nemožné. Každá nová GT3 RS má více výkonu, více pneumatik, více elektromechanických sviští a dokáže zajet ještě rychlejší čas na kolo na Nürburgringu. Průměrný řidič Porsche neměl od začátku to, co je potřeba k tomu, aby se z GT3 RS vyždímal nejvíc, ale o to ve skutečnosti nejde. GT3 RS byla vždy schopnější než drtivá většina jejích jezdců a tato novinka posouvá ještě dál. Každá nová verze se stále více přibližuje své verzi závodního vozu GT3 R a podle Andrease Preuningera je tato nejnovější generace 992 více zaměřena na trať než kdy předtím!

„Nová 911 GT3 RS je ještě více optimalizována pro použití na trati než její předchůdci. Neuvěřitelně citlivý, vysokootáčkový čtyřlitrový šestiválcový motor typu boxer s výkonem přibližně 500 k se ukázal jako ideální pro použití na závodních dnech a klubových sportovních akcích,“ říká Andreas Preuninger, ředitel GT Model Line. “Proto jsme se při vývoji nového 911 GT3 RS zaměřili především na aerodynamiku a oblasti podvozku.”

Fotku nahoře zveřejnilo Porsche v úterý jako ukázku nadcházejících atrakcí. Porsche je naplánováno na představení nového GT3 RS 17. srpna v 11 hodin východního času prostřednictvím digitální světové premiéry. Naladit se můžete na newstv.porsche.com. Ale pokud to zmeškáte, stále budete moci zamířit na tento web a poté sledovat video na vyžádání.

Takže, co si myslíte, že bude další GT3? Bude to hybridní monstrum? 10 000 ot./min. Možná Porsche vyvinulo zcela nový motor speciálně pro tento vůz. Mohla by to být plochá osmička? Možná bude toto masivní zadní křídlo vybaveno aktivním aero pro ještě lepší vyvážení přítlaku a maximální rychlosti. Jaké jsou vaše předpovědi?

podobné příspěvky

Leave a Reply